SKIN-PACK TEKNOLOJİSİ İLE PAKETLENEN YEMEKLER

DREAM FOOD tüketime hazır pişmiş yemekler; yemek sektöründe 17 yıllık geçmişi olan Toktaylar Catering mutfaklarımızda itina ile hazırlanmış ve hiçbir katkı maddesi kullanılmadan +4 derecede 25 gün raf ömrüne sahip bir ürün olarak hizmetinize sunulmuştur.

Ülkemizde bir ilk olan Skin-pack paketleme teknolojisi ile paketlenmiş yemeklerin tüketicilere güvenli bir şekilde ulaştırılmasına sağlamak için son teknoloji ürünü olan skin-pack paketleme teknolojisi kullanılmıştır.

SKIN-PACK Paketleme teknolojisinin avantajları nelerdir?

Skin pack paketleme sisteminde kullanılan paketleme makinesi, kullanılan üst film ve tabak, yüksek teknoloji ürünü olup kendine has özelliklere sahiptir.

Dream Food Piliç Taleks

Kombi fırınlarda pişmiş yemekler, hiç vakit kaybetmeden Brass Chiller şok soğutucularda +4 dereceye düşürüldükten sonra özel tabaklarında prezantasyonu yapılır.

Porsiyonlanmış yemekler paketleme makinasının konveyörüne yüklenir. İşte tam da bu sırada, yemeklerin skin pack ile paketleme esnasındaki sırrı ortaya çıkar. Altı kat genişleme yeteneğine sahip olan pp5 üst kaplama filmi, üst kalıp bıçakları tarafından havada kesilir, ısıtılılarak genişlemesi sağlanır. Bu esnada 300 metreküp hava basıncı sağlayabilen vakum pompası devreye girer, havada ısınmış ve genişlemiş halde duran filmi aniden yemek tabağının üstüne çekerek vakum oluşturur. 

Üç boyutlu bir görüntüsü olan yemek tabağının içinde sıfıra yakın bir hava kalır. Böylece hiçbir katkı maddesi kullanmadan +4 derece soğuk zincir içinde 25 günlük sağlıklı raf ömrü sağlanmış olur.

Ayrıca, paketlenen yemeğin tabak içinde prezantasyonu bozulmaz. Yemek ve sosu, tabak içerisinde yer değiştirmez. Paketlenmiş Yemekte aroma ve renk kaybı olmaz. Raf ömrünün uzatılması için koruyucu gazlara gerek duyulmaz. Böylece paketlenmiş yemekler doğal haliyle sunulmuş olur.

Skin-pack teknolojisi, yemekleri   daha iyi koruduğundan daha uzun süre taze tutarak daha az gıda israfına yol açar. Önünüze gelen Paketlenmiş yemek, paketin, kolay açılır köşesi sayesinde kolayca açılır.

Yukarıda saydığımız avantajları nedeniyle; bu son teknoloji   urunu “Skin-Pack Paketleme Sistemi”ni Toktaylar Catering paketleme sistemleri arasına dahil etmiş bulunmaktayız. Böylece Skin-Pack paketleme teknolojisi ile paketlenmiş yemeklerimizi, DREAMFOOD markası adi altında, tadı, lezzeti ve rengi bozulmadan tarafınıza ulaştırmaktayız.

dream food karides