SKİN PACK TEKNOLOJİSİ

SKİN PACK PAKETLEME TEKNOLOJİSİ

Paketleme makinesinin vakum istasyonunda ısıtılan üst film, ani olarak tabağa vakumlanır. Üst film, ürününün boyutuna göre tamamen şekil alarak kaplanır ve ürün dışında kalan tabağın boşluklarına da yapışarak paketleme gerçekleşmiş olur. Böylece tabaktaki oksijen oranı minimum seviyede kalır ve ürünlerde hiçbir katkı maddesi kullanılmadan mikrobiyolojik dayanıklılığı arttırılarak göz alıcı sunuma sahip bir ürün elde edilir.


MAP Teknolojisi

MODİFİYE ATMOSFERDE PAKETLEME (MAP)

Modifiye atmosfer paketlemede, paketin içerisinden oksijenin elimine edilerek, farklı konsantrasyonlarda CO2 (Karbondioksit) ve N2 (Azot) ile doldurulmasıdır. Bununla birlikte buzdolabında uygun depolama şartlarında aerobik mikroorganizmaların, proteolitik bakterilerin, maya ve küflerin gelişimini inhibe etmektedir. Modifiye atmosfer paketlemenin raf ömrü üzerindeki etkisi; ürün tipine, taze materyalin başlangıç kalitesine, gaz karışımına, depolama sıcaklığına, işleme ve paketleme esnasında hijyene, gaz/ürün hacim oranına ve paketleme materyalinin koruma özelliklerine bağlı değişkenlik gösterir. 


Avantajları ;

  • Kimyasal koruyuculara ihtiyaç duyulmaması
  • Kokusuz ve kullanışlı paketleme
  • Ürünler daha uzun mesafelere ulaştırılabilir, bu da dağıtım maliyetlerini sağlar.
  • İzolasyonlu paketleme; paketten su kaybı rekontaminasyonuna karşı koruma

DREAM FOOD tüketime hazır pişmiş yemekler; yemek sektöründe 17 yıllık geçmişi olan Toktaylar Catering mutfaklarımızda itina ile hazırlanmış ve hiçbir katkı maddesi kullanılmadan +4 derecede 25 gün raf ömrüne sahip bir ürün olarak hizmetinize sunulmuştur.

Ülkemizde bir ilk olan Skin-pack paketleme teknolojisi ile paketlenmiş yemeklerin tüketicilere güvenli bir şekilde ulaştırılmasına sağlamak için son teknoloji ürünü olan skin-pack paketleme teknolojisi kullanılmıştır.

SKIN-PACK Paketleme teknolojisinin avantajları nelerdir?

Skin pack paketleme sisteminde kullanılan paketleme makinesi, kullanılan üst film ve tabak, yüksek teknoloji ürünü olup kendine has özelliklere sahiptir. 

Kombi fırınlarda pişmiş yemekler, hiç vakit kaybetmeden Brass Chiller şok soğutucularda +4 dereceye düşürüldükten sonra özel tabaklarında prezantasyonu yapılır.

  • Yemeklerin renk, lezzet ve bütünlüğünü uzun süre muhafaza edebilmesi,
  • Besin değerlerini uzun süre koruması,
  • Ambalajın kolay açılabilir özellikte olması,
  • Ambalajlanan ürünün şeklini alan üst film sayesinde göz alıcı bir görüntü sağlaması.

Porsiyonlanmış yemekler paketleme makinasının konveyörüne yüklenir. İşte tam da bu sırada, yemeklerin skin pack ile paketleme esnasındaki sırrı ortaya çıkar. Altı kat genişleme yeteneğine sahip olan pp5 üst kaplama filmi, üst kalıp bıçakları tarafından havada kesilir, ısıtılılarak genişlemesi sağlanır. Bu esnada 300 metreküp hava basıncı sağlayabilen vakum pompası devreye girer, havada ısınmış ve genişlemiş halde duran filmi aniden yemek tabağının üstüne çekerek vakum oluşturur. 

Üç boyutlu bir görüntüsü olan yemek tabağının içinde sıfıra yakın bir hava kalır. Böylece hiçbir katkı maddesi kullanmadan +4 derece soğuk zincir içinde 25 günlük sağlıklı raf ömrü sağlanmış olur.

Ayrıca, paketlenen yemeğin tabak içinde prezantasyonu bozulmaz. Yemek ve sosu, tabak içerisinde yer değiştirmez. Paketlenmiş Yemekte aroma ve renk kaybı olmaz. Raf ömrünün uzatılması için koruyucu gazlara gerek duyulmaz. Böylece paketlenmiş yemekler doğal haliyle sunulmuş olur.

Skin-pack teknolojisi, yemekleri   daha iyi koruduğundan daha uzun süre taze tutarak daha az gıda israfına yol açar. Önünüze gelen Paketlenmiş yemek, paketin, kolay açılır köşesi sayesinde kolayca açılır.

Yukarıda saydığımız avantajları nedeniyle; bu son teknoloji   urunu “Skin-Pack Paketleme Sistemi”ni Toktaylar Catering paketleme sistemleri arasına dahil etmiş bulunmaktayız. Böylece Skin-Pack paketleme teknolojisi ile paketlenmiş yemeklerimizi, DREAMFOOD markası adi altında, tadı, lezzeti ve rengi bozulmadan tarafınıza ulaştırmaktayız.

Her ürünün üzerinde bulunan tarihe göre Dream Food yemekleri buzdolabında (4-6 °C) 10 ile 25 gün taze kalır ve dondurucunuzda (-18 °C) aylarca (6 ay) dayanabilir. Donuyorsa, etiketteki ısıtma önerilerini izlemenizi tavsiye ederiz.

Kesinlikle geleneksel bir fırın veya mikrodalga fırında ısıtabilirsiniz. Mikrodalga fırında optimal bir ısıtma sağlanacağından tavsiye edilmektedir. Ürün incele sayfasından kullanım talimatlarını takip ederek veya satın aldığınız ürünün etiket bilgilerinde bulunan ısıtma önerilerini inceleyip, kolaylıkla en iyi nasıl ısıtacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kimyasallara veya koruyuculara ihtiyaç duymadan yiyeceklerimizi taze tutmak için mevcut en iyi ambalajı aradık. Vakumla kapatılmış paketimiz tazeliğe hapsolur ve mükemmel bir ısıtma sağlar. İçerideki nem, Isıtıldığında filmin genişlemesine neden olur. Bu buhar destekli ısıtma, nem kaybı olmadan eşit sıcaklıklar sağlar. Plastik tabak polipropilenden yapılmıştır (5). Yüksek erime noktası nedeniyle genellikle gıda kaplarında kullanılır. BPA içermez.

Günlük 10 yemek siparişinin altında olan firmalara hizmet veremiyoruz.